Facebook
İnstagram
Çelik Kapı Ankara
Çelik Kapı çeşitleri için bize ulaşın...Laminat çeşitleri için bize ulaşın...Mutfak Dolabı çeşitleri için bize ulaşın...Bina Kapısı İçin Bize Ulaşın
ONLINE ILETISIMBİZDEN HABERLER
Saray Çelik Kapı Yeni Şubesi İle Hizmetinizde
Saray Çelik Kapı Yeni Şubesi İle Hizmetinizde
[Haberin Devami]
Saray Çelik Kapı 23. Yaşını Kutluyor. .
Saray Çelik Kapı 23. Yaşını Kutluyor. . 1996 yılından dan beri Ankaranın tüm İlçe ve Semtlerine hizmet veren Saray Çelik Kapı 23. Yaşını kutlamaya hazırlanıyor.
[Haberin Devami]
Mantolama da Şok Kampanya!
Faaliyetlerimiz. .
Akyurt 148 Çelik Kapı Montajı. .
[Haberin Devami]
Faaliyetlerimiz. .
Etimeskutta 58 Çelik Kapı Montajımız. .
[Haberin Devami]
Dış Cephe Tadilat Tamirat
Dış Cephe Tadilat Tamirat Yapımı
[Haberin Devami]
Ümitköy 19 Çelik Kapı Yenilemesi
Ümitköy Çelik Kapı Yenilemesi
[Haberin Devami]
Faaliyetlerimiz. .
Yenikentte 130 Çelik Kapı Montajı. .
[Haberin Devami]
DÖVIZ KURU
Alis
Satis  
USD
EUR
GBP
HAVA DURUMU
ANKARA IÇIN HAVA DURUMU

ISTATISTIKLER
ToplamÇogul
1919850
Aktif Ziyaretçi
1
Dün Tekil
93
Bugün Tekil
34
Toplam Tekil
43553
IP : 34.204.180.223
HABERDAR ET


Laminat

Laminat ürün çeşitleri için lütfen bizimler irtibata geçiniz...

Camsan

Çeşitlerimiz Aşağıda Olduğu Gibidir Daha Fazla Bilgi Edinmek İçin Firmamızı Arayınız. .


Laminat parke ler, masif parke nin uzun süre dayanıklı kalması ve kolay montaj gibi özelliklerine sahiptir. Laminat parke ler antre, hol, mutfak, yaşam mekanları, sahne zeminleri, işyerleri, fuar alanları ve hatta banyo gibi ıslak zeminlerde rahatlıkla kullanılmaktadır. Masif parke ler evcil hayvanların çamurlu ayaklarından, üzerine dökülen sıvıdan ve kumdan etkilenirken, laminat parke ler trafiği yoğun mekanlarda bile kullanılabilme ayrıcalığına sahiptir. Laminat parke ; melamin esaslı dekoratif kağıt, alüminyum oksitli örtü tabakası, rutubete dayanıklı taşıyıcı öz (HDF, liflevha ve bunların tutkalla yapıştırılmış türevleri) ve özün alt tarafına yapıştırılmış gerilmeleri dengeleyecek bir balans tabakasından oluşmaktadır Lamba ve zıvana parke nin öz kısmında yer almaktadır.

Laminat parke nin iki tipi mevcuttur; direkt basınçlı laminat parke (DPL) ve yüksek basınlı laminat parke (HPL). Bunlar arasındaki fark tabakaların özel bağlanma biçiminden kaynaklanmaktadır. Direk basınçlı laminat pake temelde bir basamaklı bir işlemdir. Tüm tabakalar basınç ve sıcaklık uygulanarak melamin reçinesinin eritilmesi ile direkt olarak öze preslenir. Buna mukabil yüksek basınlı laminat parke de, iki basamaklı presleme işlemi uygulanır. Önce kraft kağıt tipindeki yapraklar dekor kağıdı ile birlikte tutkallanıp preslenir. Daha sonra elde edilen tabaka ile öz kısmı basınç altında preslenir.
Laminat parke lerin her iki tipinin de yüzeyi çok yoğun olduğu için; çizilme, çarpma, güneş ışığı solması ve hatta sigara yanmalarına karşı oldukça dayanıklıdır.
Laminat parke ler mevcut zemin üzerine lamba zıvana ile birbirine bağlanan bir döşeme sistemi ile uygulanır. Kontrplak, boton zemin, vinil döşeme, masif parke ve diğer düz sert yüzeylerin üzerine polietilen şilte katmanı ile yüzer sistem olarak uygulanır.

Her bir laminat parke imalatçısının kendine özgü montaj prosedürü mevcuttur. Ancak birbirleri arasında az da olsa kabul ettikleri birkaç ortak nokta bulunmaktadır. Bunlar; parke lerin tamamının zemine temas edebilmesi için zeminin düzgün olmasının gerekliliği, zeminin düzgünlüğünün kontrol edilmesinde metrede 0.3 mm lik mastar yüksekliğinin esas alınması, parke nin kanar duvara temas etmemesi veya çok yakın olmaması gibi noktalardır
Laminat parke lerin en büyük avantajlarından biri yüzeylerinin rutubet tutmamalarıdır. Ancak parke nin öz kısmına rutubet ulaşması durumunda zararlar oluşabilmektedir.
Yüzeye dökülen sıvının öze ulaşma riski daima vardır. Laminat parke ler masif parke ler gibi birkaç yılda bir zımparalama ve yeniden vernikleme gerektirmez. Rutin temizleme işlemleri mümkün olduğu kadar az nemli bir bez ile veya vakum sistemi ile gerçekleştirilmelidir.
Laminat parke lerin tamir işlemleri masif parke den çok daha kolaydır. Ancak tamir işlemleri konusunda bilgili ve tecrübeli kişiler tarafından yapılmalıdır.

Laminat parke lerin üzerinde aşırı derecede yürünmesi, ayakkabı altındaki kum ve çakıl parçaların bulunması parke yüzeyinin aşınmasına ve renk tonu farklılığına sebep olur. Parke yüzeylerinde temizlik işlemi esnasında çizilmelere sebebiyet vermemek için saf sirke veya ılık su ile ıslatılarak sıkılmış bir bez kullanılmalı, nemli bez temizliğini kuru bez takip etmelidir. Kuru bezi yere bırakıp üzerine diz veya elle baskı yapılmamalı bunu yerine iplik veya bez parçalarından yapılmış ve sırığa bağlanmış toz bezi kullanılmalıdır.
Kesinlikle deterjan kullanılmamalıdır. Kullanılması durumunda geride artık madde bıraktıklarından dolayı daha sonraki temizliklerde yüzeyin aşınmasına sebep olmaktadırlar.
Yapışkan lekeler kuru havlu veya kuru bezle silinmelidir. Gerekirse asetonlu bez ile de silinebilir.
Dış kapının önüne tozları ve kum parçalarını toplayarak içeri girmesini önlemek için paspas yerleştirilmelidir. İçeri girilen ayakkabıların altında çivi ve benzeri çizici malzemelerin olmamasına özen gösterilmelidir.
Ağır mobilya ayaklarının altı sürtünmeyi azaltacak malzeme ile kaplanmalıdır.
Oda içerisinde ağır malzemelerin taşınmasında dikkatli olunmalıdır.
Asla wax, yağ veya vernik kullanılmamalıdır. Zımparalama işlemi yapılmamalıdır.
Çivi verniklerini, sigara yanıklarını, katran ve boyaları temizlemek için aseton kullanılmalıdır.
Kumaş kaplı mobilyalarda görünmeyen alt kısımlarda kumaş mobilyaya zımba veya metallerle tutturulmuş olabilir. Bu durumda zımba veya metal bağlantılar zeminde çizilmelere sebebiyet verebilir.
Laminat parke döşenen odalar özellikle pencerelerde çift cam söz konusu olduğunda uzun süreli kapalı bırakılmamalıdır.
Tatil dönemlerinde oda içerisindeki bitki saksılarına fazla su bırakıp gidilmemelidir.
Bitki saksılarına gerektiğinden fazla su dökülerek suyun saksı altlığından taşması önlenmelidir.
Kalorifer peteklerinden ve kış aylarında camlardan sızan sulara dikkat edilmeli ve gerekli tedbirler alınmalıdır.
Laminat parke lerin altında kullanılan polietilen şilte ve benzeri malzemelerin gerektiğinden fazla kalın kullanılması aşırı esnemelere yol açabilmektedir.

Moonloc
Nevstar


İletişim Bilgileri

Saray Çelik Kapi
Merkez: Dikmen Caddesi 244/2 Çankaya/Ankara
Mail : info@celikkapiankara.web.tr

Tel
Gsm1
Gsm2

:
:
:
0312 482 93 94
0532 208 21 22
0535 335 65 73

İletişim Formu

Ad Soyad Mesajınız
E-mail
Telefon
Firma
Design By : DEWA Reklam