Facebook
İnstagram
Çelik Kapı Ankara
Çelik Kapı çeşitleri için bize ulaşın...Laminat çeşitleri için bize ulaşın...Mutfak Dolabı çeşitleri için bize ulaşın...Bina Kapısı İçin Bize Ulaşın
ONLINE ILETISIMBİZDEN HABERLER
Saray Çelik Kapı Yeni Şubesi İle Hizmetinizde
Saray Çelik Kapı Yeni Şubesi İle Hizmetinizde
[Haberin Devami]
Saray Çelik Kapı 23. Yaşını Kutluyor. .
Saray Çelik Kapı 23. Yaşını Kutluyor. . 1996 yılından dan beri Ankaranın tüm İlçe ve Semtlerine hizmet veren Saray Çelik Kapı 23. Yaşını kutlamaya hazırlanıyor.
[Haberin Devami]
Mantolama da Şok Kampanya!
Faaliyetlerimiz. .
Akyurt 148 Çelik Kapı Montajı. .
[Haberin Devami]
Faaliyetlerimiz. .
Etimeskutta 58 Çelik Kapı Montajımız. .
[Haberin Devami]
Dış Cephe Tadilat Tamirat
Dış Cephe Tadilat Tamirat Yapımı
[Haberin Devami]
Ümitköy 19 Çelik Kapı Yenilemesi
Ümitköy Çelik Kapı Yenilemesi
[Haberin Devami]
Faaliyetlerimiz. .
Yenikentte 130 Çelik Kapı Montajı. .
[Haberin Devami]
DÖVIZ KURU
Alis
Satis  
USD
EUR
GBP
HAVA DURUMU
ANKARA IÇIN HAVA DURUMU

ISTATISTIKLER
ToplamÇogul
1919889
Aktif Ziyaretçi
3
Dün Tekil
93
Bugün Tekil
37
Toplam Tekil
43556
IP : 34.204.180.223
HABERDAR ET


Çankaya Mantolama

Mantolama Yapım Aşaması;

1-YÜZEY KONTROLÜ VE DÜZENİ

Mantolama ( Isı Yalıtım ) uygulamasına başlamadan önce mantolama yapılacak yüzeyler dikkatlice incelenmelidir.

Yüzeyde oluşmuş veya oluşmaya başlamış kabarmalar dikkatlice kazınmalıdır. Kazınan bölümler sıradan sıvalarla doldurulmamalı , özel tamir harçları kullanılmalıdır.  Cephede oluşan kılcal çatlaklar ise 'v' şeklinde genişletilmeli ve özel tamir harçlarıyla çatlamış bölümler onarılmalıdır.

2-İSKELE KURULMASI

Mantolama uygulamısı sırasında tüm cephe boyunca yanal bir çalışma yapılacağından asma iskele kullanılması uygun değildir. Zorunlu durumlar haricinde mantolama profil boru iskelelerle yapılmalıdır.

İskele kurulumu sırasında yardımcı malzeme olarak taş, tahta vb. çalışma güvenliği tehlikeye atacak malzemeler kullanılmamalıdır. İskele yükseklik ayarı için özel olarak üretilmiş alt ayar milleri kullanılmalıdır.

3-ISI YALITIM LEVHALARININ YAPIŞTIRILMASI

Kullanılacak ısı yalıtım yapıştırma harcı düşük devirli karıştırıcı yardımıyla karıştırılarak hazırlanmalıdır. Elle karıştırma ile gerekli homojen karışım elde edilemeyeceğinden mutlak suretle düşük devirli karıştırıcılar kullanılmalıdır.

Levhalar iki farklı şekilde yapıştırılabilir ;

  1. Çelik mala ile levhanın kenarı boyunca yapıştırma harcı sürülür ve levhanın orta kısımlarına iki adet yumruk büyüklüğünde nokta yapıştırma harcı uygulanır.
  2. Yapıştırma harcı dişli çelik mala ile tüm levha yüzeyini kaplayacak şekilde uygulanır.

4-ISI YALITIM LEVHALARININ DÖŞENMESİ

Isı yalıtım levhalarının döşenmesine başlamadan önce uygulama yapılacak yüzeyin en alt kısmına su basman profilleri yerleştirilmeli ve cephe teraziye alınmalıdır.

Isı yalıtım levhaları uygulama yüzeyinin alt kısmından başlanarak yukarıya doğru şaşırtmalı olarak döşenmelidir. Cephelerin birleştiği köşelerde de gerekli şaşırtma yapılmalı ve uygulama bütünlüğü sağlanmalıdır.

5-ISI YALITIM LEVHALARININ DÜBELLENMESİ

Cepheye yapıştırılan ısı yalıtım levhaları yapıştırma işleminin üzerinden en az 1 gün geçtikten sonra cepheye dübellenmelidir. 

Uygun dübel türü ve büyüklüğü ;  uygulama yapılan yüzeyin türüne ve kullanılacak ısı yalıtım levhasının kalınlığına göre çeşitlilik göstermektedir. Sağlanacak dayanım ancak uygun dübelin seçilmesiyle mümkün olacaktır.

6-ISI YALITIM SIVASI VE DONATI FİLESİ

Köşe profillerinin montajından sonra uygulama yapılacak tüm yüzeylere çelik mala ile ısı yalıtım levhası sıva harcı çekilir. İlk kat sıvası henüz ıslakken donatı filesi sıva içerisine gömülür. File birleşim yerlerinde minimum 10 cm bindirme yapılması gerekmektedir.

Filenin ilk kat sıva üzerine serilmesini takiben ikinci kat sıva uygulanarak düz bir satıh elde edilir.

7-DEKORATİF KAPLAMA ASTARI VE DEKORATİF KAPLAMA

Sıvası tamamlanan yüzeylere yeterli kuruma süresini takiben aderans artırıcı dekoratif kaplama astarı uygulanmalıdır. Astarın kurumasınından sonra dekoratif kaplama uygulamasına geçilebilir.

Dekoratif kaplama harcı çelik mala ile yüzeye uygulanır ve plastik mala ile desen verilir. Güzel bir desenin işinde uzman ustaların elinden çıkabileceği unutulmamalıdır.

Dekoratif kaplama cepheye verdiği güzel görünümün yanında cephede oluşabilecek kılcal çatlakları engellemesi bakımından da önemlidir.

8-BOYAMA

Dekoratif kaplama renkli olarak doğrudan uygulanabileceği gibi sonradan da renklendirilebilir. Genellikle beyaz dekoratif kaplama üzerine silikon esaslı boya yapılarak istenilen cephe renginin elde edilmesi daha ekonomik olduğundan tercih edilmektedir.

Boya olarak kaliteli bir boya kullanılması işin görünüm kalitesini direk olarak etkilemektedir.

9-İSKELE SÖKÜLMESİ

Mantolama uygulamasının tamamlanmasının ardından son kontroller yapılarak iskele söküm aşamasına geçilmelidir.

İskele montajı sırasında kullanılan rijit bağlantı elemanları sökülmeli ve bağlantı elemanlarının içine girdiği delikler mastik ile doldurulmalıdır. Uygulamanın ardından mastik kuruyana kadar beklenmeli , mastiğin kuruduğundan emin olduktan sonra mastik üzeri boyanmalıdır.

Siz Değerli Müşterilerimize Ankaranın Tüm İlçe Ve Semtlerinde Hizmet Vermekteyiz.

 

   Ankara  Mantolama,Mantolama Ankara,Ankara Mantolama ,Dikmen Mantolama ,Ankarada Mantolama,Yenimahalle Mantolama , Mantolama Hakkında Bilgi,Ankarada Mantolama Satan Firmalar,Mantolama Ankara,Ucuz Mantolama Ankara,Yenimahalle Mantolama,Sokullu Mantolama , Mantolama Dikmen , Sincan Mantolama , Çankaya Mantolama,100. Yıl Mantolama , Yıldız Mantolama , Birlik Mahallesi Mantolama , Oda Kapısı,Amerikan Panel Kapı,Pvc Yapan Firmalar Tamirat,Ümitköy Mantolama, Ostim Mantolama,Mantolama Ostim, İlker Mantolama , Mantolama Yapan Firmalar , Mantolama, Çayyolu Mantolama,Balgat Mantolama,Ankaranın Mantolama Firmaları , Eryaman Mantolama, Etimeskut Mantolama,Elvankent Mantolama , Ucuz Çelik Kapı

 

 


Anahtar Kelimeler : Çankaya Mantolama,Mantolama Çankaya

İletişim Bilgileri

Saray Çelik Kapi
Merkez: Dikmen Caddesi 244/2 Çankaya/Ankara
Mail : info@celikkapiankara.web.tr

Tel
Gsm1
Gsm2

:
:
:
0312 482 93 94
0532 208 21 22
0535 335 65 73

İletişim Formu

Ad Soyad Mesajınız
E-mail
Telefon
Firma
Design By : DEWA Reklam